راهنمای خرید بهترین شارژر باطری ماشین
راهنمای خرید بهترین شارژر باطری ماشین

در این مطلب از مقالات وب سایت الکترو صنعت تهران، به موضوع راهنمای خرید بهترین شارژر باطری ماشین خواهیم پرداخت. خرید بهترین شارژر باطری ماشین 12 ولت یا 6 ولت یا 48 ولت می‌تواند دارای اهمیت باشد چرا که انواع شارژر باطری در بازار موجود است و طبیعتا انتخاب مناسب از میان آن‌ها نیاز به اطلاعات پیش از اقدام به خرید دارد. برای خرید شارژر 12 ولت ماشین این راهنمای خرید را مطالعه کنید.

راهنمای خرید بهترین شارژر باطری ماشین

اگر ماشین‌تان روشن نمی‌شود، ممکن است این باطری دشارژ ( تخلیه ) شده باشد و به کمک شارژر باطری ماشین نیاز داشته باشید، به‌ویژه اگر مدتی زیادی است که ماشیناتان در پارکینگ مانده است یا باطری ماشین شما عمر زیادی کرده و نزدیک به خرابی کامل است. باطری ماشین ممکن است به دلایل مختلف از جمله آب‌وهوا، روشن ماندن طولانی چراغ ماشین، خرابی سیم‌کشی ماشین و… شارژ خود را از دست بدهد، در نتیجه شارژر باطری می‌تواند انرژی لازم را در باطری با تزریق جریان الکتریکی ایجاد کند. با بهره‌گیری از این دستگاه شما می‌توانید باطری 12 ولتی را در خانه و با برق خانگی 220 ولت شارژ کنید. ( ویدیو آموزشی در زیر پست درج شده است )

همچنین کاربرد مهم دیگر شارژر باطری 12 ولت این است که کاربر بتواند با خرید یک یا چند باطری 12 ولتی شارژر آنها با برق خانگی ( با استفاده از شارژر باطری ماشین ) در زمان قطعی برق، با استفاده از اینورتر ماشین ( مبدل 12 به 220 ولت)، از برق باطری ماشین به عنوان برق اضطراری در خانه، مغازه و محل کار، یا باغ، ویلا، اتاق نگهبانی، کمپین‌ها و مسافرت‌ها استفاده کند. 

انواع شارژر باطری ماشین

همه‌ی شارژرهای باطری می‌توانند انرژی لازم را برای ماشین تأمین کنند، اما عملکردهایش براساس نوع شارژر کمی متفاوت است. رایج‌ترین انواع شارژر باطری ماشین در بازار عبارتند از:

  • شارژر ساده: این مدل شارژر باطری عمدتاً برای مصارف کوتاه مدت و اصطلاحاً ایجاد یک شوک برای به‌ کار افتادن باطری استفاده می‌شود. این باطری از کیفیت و قیمت پایینی برخوردار است و استفاده طولانی مدت از آن می‌تواند باعث خرابی باطری ماشین شود.
  • شارژر قطره‌ای: این شارژر عمدتاً برای تعمیر و نگه‌داری جریان برق برای مدت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل که معمولاً برای باطری‌های حجم کم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌دلیل مدیریت و کنترل جریان الکتریسیته باعث خرابی باطری نمی‌شود و شارژر را برای مدت مشخص نگه می‌دارد.
  • شارژر هوشمند و سریع: شارژر سریع به‎‌دلیل دارا بودن از فن‌ خنک‌کننده و همچنین کنترل مدار برای شارژر سریع باطری‌ها، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این مدل شارژر باطری ماشین با تقسیم واحد شارژر، هر سلول از الکتریسته را برای برق‌رسانی مدیریت می‌کند که در نتیجه می‌توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد.
  • دیگر مدل‌ها: از دیگر مدل‌های شارژر باطری ماشین می‌توان به شارژر هوشمند، پالسی، زمان‌دار، القایی و شارژرهای به جز شارژرهای ماشین مانند: شارژر لپ‌تاپ و شارژر USB اشاره کرد.
راهنمای خرید بهترین شارژر باطری ماشین

انواع ولتاژ شارژر باطری ماشین

شارژر باطری در انواع 6، 24 و 48 ولت در بازار موجود است. مدل 12 ولت عمدتا برای شارژ باطری ماشین و مدل 24 ولت جهت ماشین های سنگین برای مصارف خانگی کاربرد دارد.

 

قیمت شارژر باطری 12 ولت ماشین

قیمت شارژر باطری ماشین به‌ عوامل زیادی بستگی دارد. در واقع برای این‌که بتوانید یک شارژر استاندارد و متناسب با نیازتان خریداری کنید باید به فاکتورهای مهمی از قبیل ولتاژ و آمپر شارژر باطری، امکانات و ویژگی‌های آن، نوع باطری، حالت نگه‌داری، ایمنی، توان، حفاظت از قطبیت معکوس، گیره‌های مقاوم در برابر جرقه و… توجه کنید. شارژرهای باطری هوشمند دارای توانایی قطع شارژ در زمان فول شارژ شدن باطری هستند و با این روش از آسیب به باطری جلوگیری خواهد شد.