کابل کمکی باطری

در صورتی که خودروی شما با استارت زدن روشن نمی شود، ممکن است باطری یا کابل های باطری خراب شده باشند. برای بررسی این موضوع باید باطری و کابل های باطری را بررسی کنید تا متوجه شوید که کدامیک از آنها خراب است.

اول به بررسی باطری بپردازید. در صورتی که باطری شارژ از دست داده باشد ، با باطری به باطری کمی شارژ شده و روشن می شود. در صورتی که باطری خراب باشد ، با باطری به باطری کردن روشن نمی شود. با انتخاب یک باطری با کیفیت برای خودروی خود مانند باطری ماشین سوزوکی ، دلکور و … از دردسرهای خرابی مکرر باطری خلاص شوید.

اگر از سلامت باطری و سایر قطعاتی که مرتبط به استارت زدن خودرو می باشند مطمئن هستید ، احتمال خرابی کابل های باطری وجود دارد و باید به چک کردن کابل ها اقدام نمایید. در صورت خرابی کابل ها، اقدام به تعویض کابل باطری ماشین کنید.

 

معیوب بودن باطری چگونه تشخیص داده می شود؟

با چرخاندن سوئیچ ، موتور خودرو روشن نمی شود.

هیچکدام از تجهیزات برقی ماشین کار نمی کنند.

استارت زدن ماشین به سختی صورت گرفته و استارت ضعیفی زده می شود.

ماشین در حین حرکت به طور ناگهانی خاموش می شود.


کابل باطری چه نقشی در ماشین دارد ؟

کابل باطری نقش اساسی داشته و در صورت معیوب بودن ، باید به تعویض آن اقدام نمود. این کابل ، موجب برقراری اتصال میان سیستم الکتریکی ماشین و باطری ماشین می شود. چنانچه این اتصال صورت نگیرد ، روشن کردن ماشین مقدور نخواهد بود.

خرابی کابل می تواند سبب کاهش جریان برق وارده به بخش استارت یا عدم وارد شدن جریان برق به بخش استارت شود. تعویض کابل باطری ماشین ، هزینه زیادی ندارد و کار بسیار آسان و کم هزینه ای می باشد. اگر مهارت کمی در زمینه کارهای فنی داشته باشید ، می توانید به راحتی خودتان این کار را انجام دهید. البته برای این کار نیاز به داشتن ابزارآلات دارید.

این نکته را مجدداً یادآور می شویم که قبل از عوض کردن کابل ها از خرابی آنها مطمئن شوید. ممکن است دلایل استارت نخوردن ماشین خرابی باطری ، خرابی سیستم استارت و خوابیدن باطری و … باشد. اگر نمی توانید تشخیص دهید که کابل ها خراب است یا خیر ، حتماً به تعمیرگاه یا باطری سازی مراجعه کنید. در ادامه به بررسی چگونگی عوض کردن کابل ها می پردازیم.

کابل باطری به باطری همان طور که از نام آن مشخص است مختص باطری خودرو است. باطری خودروی شما قطعه مهم خودروی شما است و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها را تامین می‌کند: روشن‌شدن ماشین. این دستگاه در اصل برای شروع موتور ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همچنین به روشن شدن اجزای کمکی خودرو از جمله چراغ ها، رادیو و … نیز کمک می‌کند.

کابل باطری به باطری چیست؟

کابل‌ باطری به باطری که به کابل‌های تقویت‌کننده و یا کابل های جامپر نیز معروف هستند، یک جفت سیم عایق با دو سر گیره دار هستند. این سیم ها از ظرفیت کافی برای اتصال تجهیزات و وسیله نقلیه با منبع کمکی برخوردارند، منتهی این دو وسیله ای که قرار ست به هم متصل شوند باید هم ولتاژ باشند.

دلایل و شرایط مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث از کار افتادگی یا تخلیه باطری شما شوند، مثل آب و هوای سرد، روشن گذاشتن چراغ‌های ماشین برای مدت طولانی، یا حتی باطری قدیمی یا ناکارآمد. با این حال، گاهی اوقات استفاده از کابل باطری به باطری می‌تواند کمک کننده باشد و تمام مشکلات باطری شما را در کوتاه مدت حل کند، یا حداقل ماشین شما استارت بخورد تا بتوانید آن را به سمت مغازه مکانیک هدایت کنید و ببینید که مساله بزرگ‌تر چیست. برای استفاده از کابل باطری به باطری، به ابزار خاص و کمی دانش نیاز دارید. اما هرگز ترس نداشته باشید، این مقاله از الکترو صنعت تهران همه نکاتی را که باید در این باره بدانید به شما خواهد گفت.

مشخصات کابل باطری به باطری

برای جلوگیری از ایجاد جرقه و یا اتصالی سیم‌ها حتما باید از کابل‌های استاندارد استفاده کنید. به دلیل این که این کار جریان بالایی را می طلبد اگر از سیم های معمولی و غیر استاندارد استفاده کنید موجب آب شدن سیم و اتصالی می شود که خطرناک و آسیب رسان است.

طول کابل اتصال باطری

شاید شما قبل از خرید کابل اتصال باطری به باطری تصور کنید که خرید کابل اتصال باطری با متراژ بیشتر از ۱. ۵ یا ۲ متر خرج اضافی است. اما شما بنا به دلایلی مانند یخبندان، یکطرفه بودن خیابان و … نمی‌توانید همیشه و در همه جا ماشین ها را شاخ به شاخ پارک کنید.

بنابرین به شما خرید کابل باطری بلند‌تر را پیشنهاد می‌کنیم تا نگرانی‌ای از نرسیدن کابل به ماشین کمکی نداشته باشید.

سایز قطر کابل باطری

سایز کابل مناسب برای باطری به باطری جزو مواردی است که حتما باید مدنظر داشته باشید. چون در ابتدای استارت، آمپر بالایی وارد کابل می‌شود.

بنابرین هنگام خرید کابل حتما آمپری که سازنده برای کابل درج کرده را کنترل کنید. هر چقدر قطر یا نمره سیم باطری به باطری بیشتر باشد آمپر بالاتری را تحمل می‌کند.

به طور معمول یک سیم یا کابل نمره ۴ یا ۶ مسی برای ماشین‌های معمولی مناسب است.

جنس کابل باطری

جنس کابل باید از مس خالص باشد، چون مس نسبت به آلومینیم یا کابل‌هایی آلومینیمی با روکش مس، رسانایی بیشتری دارد.

یکی دیگر از مشخصات کابل خوب اینست که سیم یا کابل‌ها در یک غلاف قرار گرفته شده یا به هم ‌چسبیده باشند (به جز انتهای سیم که به گیره سوسماری مسی می‌رسد و باید آزاد باشند) تا کابل دچار پیچ خوردگی نشود و جای کمتری را هم اشغال کنند.

مثبت و منفی کابل های اتصال باطری

کابل‌های جامپر استاندارد، به رنگ‌های قرمز وسیاه هستند. اگر کابل‌های همرنگ در اختیار دارید، با هر وسیله‌ی ممکن، روی آنها علامت‌گذاری کنید تا به هنگام استفاده، دچار اشتباه نشوید، چراکه یکی از کابل‌ها ( نوع قرمز‌رنگ) باید بین پایانه‌های مثبت و کابل دیگر (نوع سیاه‌رنگ) بین پایانه‌ی منفی باطری سالم و نقطه‌ی زمین (که در ادامه توضیح داده شده است)، متصل شوند.

جنس گیره اتصال باطری

در بازار هم گیره سوسماری مسی هم گیره سوسماری آلومینیمی وجود دارد. همانطور که در بخش قبل گفتیم مس بهترین رسانا است، به همین دلیل بهتر است جنس کابل و گیره سوسماری سرباطری شما یکسان باشد و از نوع گیره سوسماری آمپر بالا تا توان هدایت آمپر لازم را داشته باشد.

اتصال کابل به گیره سوسماری سر باطری

در خرید کابل اتصال باطری به باطری باید اتصال کابل به گیره سوسماری سر باطری را نیز مدنظر داشت. کابل ابتدا به قطعه‌ای به نام کابلشو وصل شده سپس به گیره سوسماری پیچ می‌شود. البته در بعضی از مدل ها کابل مستقیما به دندانه‌ وصل می‌شود.

در هر صورت در یک کابل خوب، بعد از فشردن کابلشو به کابل اتصال خودرو، لحیم‌کاری نیز صورت می‌گیرد تا اتصال قوی‌تری شکل گیرد.

فنر گیره اتصال سرباطری

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید کابل اتصال باطری به باطری باید دقت کرد جنس و دوام فنر گیره سوسماری سر باطری است.

جنس فنر گیره اتصال باطری باید از استیل باشد تا گیره سوسماری دچار زنگ زدگی نشود. همچنین فنر گیره سوسماری باید قوی باشد تا باعث درگیری دندانه‌ها با سرباطری شود.

دندانه گیره اتصال سوسماری

در خرید کابل باطری ماشین بهتر است از گیره سوسماری سر باطری دندانه دار استفاده کنید تا قدرت اتصال قوی‌تری داشته باشید. در ضمن بهتر است کابل امکان گاز گرفتن سر باطری هم از بالا و هم از بغل را دارست.

عایق بودن گیره اتصال باطری

از نکات دیگری که هنگام خرید سیم باطری به باطری باید به آن بسیار دقت شود، عایق بودن خود گیره‌های سوسماری، علاوه بر دستۀ آن است. زیرا اتصال گیره‌ها آسیب بسیار زیادی به ماشین می‌زند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خرید سیم مناسب باطری به باطری

تفاوت سیم باطری به باطری با سیم معمولی: معمولا اندازه‌ی سیم و کابل با توجه به میزان آمپر سیستم باطری و طول مورد نیاز کابل برای رسیدن از نقطه‌ی A به نقطه‌ی B تعیین می‌شود. استفاده از جدول اندازه‌ی سیم و کابل می‌تواند به شما در داشتن انتخابی مناسب کمک کند.

در ادامه یکسری توصیه وجود دارد که بهتر است حتما قبل از انجام کار آنها را در نظر بگیرید.

 • قبل از تهیه کابل های اتصال باطری به طول کابل‌ها و عایق روی آنها دقت کنید. طول کابل‌ها باید بلند باشد تا شما بتوانید به راحتی دو باطری را به یکدیگر وصل کنید. همچنین عایق روی کابل ها باید آسیبی ندیده باشد چرا که سیم‌های لخت خطرساز هستند.
 • حتما از کابل‌های استاندارد با ایمنی بالا استفاده کنید چرا که امنیت شما را تضمین می‌کند. در صورتی که کابل اتصال باطری‌تان فرسوده شده است حتما نسبت به خرید یک کابل جدید اقدام کنید.
 • قبل از اتصال کابل ها حتما از دستکش ایمنی استفاده کنید.
 • قبل از اطمینان از شناسایی پایانه‌های مثبت و منفی هرگز کابل‌ها را به پایانه‌ها وصل نکنید.
 • هرگز ‌گیره‌های کابل‌ها را به هیچ قسمتی از موتور اتومبیل وصل نکنید.
 • پس از اتمام فرآیند شارژ اجازه دهید تا ماشین برای مدتی بصورت درجا کار کند.
 • سعی کنید با نحوه صحیح باطری به باطری کردن خودرو را به دقت یاد بگیرید و آن را به خاطر بسپارید چون کوچکترین اشتباه شما عواقب خطرناکی را در پیش خواهد داشت.

ساخت کابل باطری به باطری

اگر شما قصد خرید اینترنتی کابل باطری به باطری را ندارید و می‌خواهید خودتان دست به کار شوید و آن را بسازید، ما به شما وسایل لازم و نحوه ساخت کابل باطری به باطری را در یک ویدیو آموزش می‌دهیم:

نکات لازم برای ساخت کابل

در بازار انواع مختلف گیره سوسماری برق وجود دارد و نیازی به ساخت گیره سوسماری نیست. از لحاظ سایز شما می‌توانید بر اساس نیازتان که فقط کابل اتصال خودرو میخواهید یا از این کابل برای اتصالات دیگر نیز استفاده می‌کنید، گیره سوسماری بزرگ یا متوسط بخرید ( هر چند قیمت گیره سوسماری بزرگ بیشتر است) اما برای کابل اتصال خودرو همینکه طول گیره سوسماری به اندازۀ سر باطری باشد کافیست.

سعی کنید علاوه بر جنس کابل که مسی است، گیره‌ها را هم گیره سوسماری مسی آمپر بالا بگیرید تا بهترین کابل باطری به باطری را داشته باشید.

کابل باطری به باطری قوی

اگر قیمت کابل باطری به باطری‌ ای که می‌سازید برای شما مهم نیست پیشنهاد ما استفاده از کابل جوش است که بسیار قوی است ولی اگر قیمت سیم اتصال باطری به باطری برای شما مهم است سیم افشان نمره ۴ تا ۶ جوابگوی شماست.

ساخت کابل باطری به باطری به صرفه‌تر است یا خرید کابل باطری به باطری؟

اگر شما ابزار لازم برای ساخت کابل باطری به باطری را دارید و سایز کابل مناسب باطری به باطری خود را پیدا نمی‌کنید می‌توانید با کمک ویدیو آموزشی بالا این‌کار را خودتان انجام دهید. اما باید در نظر داشته باشید قیمت سیم باطری به باطری خودرو برای یک تولید کننده قطعا کمتر از قیمت تمام شده برای شما خواهد بود.

 

کاربرد سیم باطری به باطری خودرو

تقریبا هر کسی که به اندازه کافی تجربه رانندگی داشته باشد، مطمئناً حس بد خالی شدن باطری ماشین را تجربه کرده است. باطری ماشین، در صورتی که به درستی از آن استفاده شود متوسط عمری بین پنج تا هفت سال خواهد داشت.

در ادامه شما باید پی ببرید مشکل دقیقا چیست؟ چه چیزی باعث توقف عملکرد باطری شده؟ آیا باطری فقط خالی شده یا کاملا سوخته و از کار افتاده؟ ولی در حال حاضر، هدف شما تنها راه اندازی دوباره اتومبیل در سریعترین زمان ممکن و ادامه مسیر می باشد.

در صورتی که توان جسمی کافی دارید یا افرادی هستند که به شما کمک کنند، یا در جایی توقف کرده اید که بتوانید اتومبیل را در سرازیری قرار دهید، می توانید از روش قدیمی هل دادن و سپس استارت خودرو استفاده کنید. برای این کار لازم است اتومبیلتان را در حالت دنده قرار دهید و پدال کلاچ را نگه دارید، پس از اینکه اتومبیل به اندازه کافی دور گرفت، کلاچ را به سرعت رها کرده و خودرو را روشن کنید.

پس از این به محبوب ترین روش روشن کردن اتومبیل با باطری خالی می رسیم، استفاده از کابل اتصال باطری به باطری یا سیم جامپر است. در چنین مواقعی است که دانستن روش استفاده از کابل اتصال باطری خودرو بسیار مفید خواهد بود.

نحوه استفاده از کابل باطری به باطری

چک کردن ولتاژ باطری‌ها برای انجام باطری به باطری

اولین کاری که برای باطری به باطری کردن لازم است انجام دهید انتخاب یک باطری دهنده است. البته شما نمی‌توانید از هر نوع باطری استفاده کنید چرا که باطری گیرنده و دهنده باید از نظر ولتاژ همسان باشند (البته ولتاژ باطری همه اتومبیل های سواری 12 است اما احتیاط کتید).

برای اینکارکاپوت هر دو ماشین را باز کرده و ولتاژ باطری‌ها که بر روی آن قید شده است را چک کنید. چرا که اگر ولتازها ناهمسان باشد باطری با ولتاژ بالاتر پس از اتصال به باطری با ولتاژ پایینتر آسیب وارد می‌کند.

مراحل روشن کردن خودرو به کمک کابل باطری به باطری

برای استفاده از روش باطری به باطری به شکل صحیح برای روشن کردن خودرو مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 • خودروی سالم (دارای باطری فعال) را در مقابل خودرویی که روشن نمیشود قرار دهید به نحوی که از کابل ارتباطی باطریها بدون اینکه زیاد کشیده شود بتوان استفاده کرد.
 •  پایانه ها را کاملا تمییز کنید تا خوردگیها پاک شود.
 • سیستم تهویه، سیستم پخش، چراغها و کلیه ی وسسایل الکتریکی را در هر 2 خودرو خاموش کنید (اگر روشن باشد ممکن است هنگام اتصال بسوزند و خراب شوند)
 • کابل مخصوص باطری به باطری دارای 2 سیم مثبت (قرمز رنگ) و منفی (سیاه رنگ) است که هر سیم 2 سر دارد، یعنی در کل 2 سر مثبت و 2 سر منفی.  مطمئن باشید که سرهای مثبت و منفی را میشناسید.
 • کابل مثبت(قرمز رنگ)را به پایانه مثبت باطری از کار افتاده وصل کنید.
 • انتهای دیگر کابل مثبت را به پایانه ی مثبت باطری خودروی روشن اتصال دهید.
 • کابل منفی (مشکی رنگ) را به پایانه ی منفی باطری سالم و فعال اتصال دهید.
 • انتهای دیگر کابل منفی را به قسمتی از خودروی خاموش (از کار افتاده) اتصالدهید که فلزی است و رنگ هم ندارد.

نکته: به ترتیب اتصال ها که در بالا گفته شد دقت کنید.

 • بعد از اینکه برای چند دقیقه باطری سالم کار کرد باطری از کار افتاده شارژمیشود و میتوان خودرو را روشن کرد
 • بعد از آنکه باطری از کار افتاده فعال شد کابل منفی مشکی رنگ را از قسمتفلزی بدون رنگ جدا کنید و سپس سر دیگر کابل منفی را از پایانه منفی خودروی سالم جدا کنید.
 • کابلمثبت را از باطری سالم جدا کنید، بعد از آن سر دیگر کابل مثبت را از باطری که قبلا از کار افتاده بود جدا کنید.

نکته: مراحل جدا کردن کابل ها درست برعکس مراحل اتصال آنها میباشد.

 • بگذارید خودرویی که قبلا باطری آن از کار افتاده بوده، بعد از روشن شدن برایمدتی (10 دقیقه ) کار کند و با کمی گاز دادن به کارکرد آن کمک کنید.

نکته: ترتیب مراحل فوق مهم است در غیر اینصورت ممکن است باعث جرقه زدن و یا حتی انفجار شود

طرز استفاده درست از کابل باطری به باطری

نکات استفاده از کابل اتصال باطری خودرو

توجه داشته باشید به برخی از كابل هاي باتري به باتري اگر با دقت نگاه كنيد سيم های قرمز و مشكي قطرهای مختلفی دارند که باید به نکات زیر دقت کنید:

 1. موقع باتري به باتري كردن كابل قوي تر را به قطب مثبت باطری بزنید.
 2. كابل منفي ماشینی که باطری آن خوابیده را به جاي باتري به بدنه ماشین (دورترين نقطه ي ممكن از قطب ديگر) ببنديد.
 3. اكثر كابلهاي ايراني سر كابل محكم و قوي اي ندارند بنابراین سعي كنيد قبل از اولين استارت از محكم بودن اتصال مطمئن شوید و حتي الامكان موقع استارت سر كابل را با دست محكم نگه داريد.

 

مراحل کابل باطری به باطری

اتومبیل شما استارت نمیخورد؟ ممکن است به نظر برسد که باطری شما از کار افتاده است، اما اگر نور و سیستم‌های الکتریکی هنوز کار می کند، ممکن است باطری شما نیاز به کابل باطری به باطری داشته باشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا جریان باطری خود را بالا ببرید و به جاده برگردید.

مرحله ۱: پیدا کردن کابل باطری به باطری(Jumper Cables)

اولین قدم در کابل باطری به باطری این است که شما به یک سری کابل‌های جامپر و وسیله نقلیۀ دیگر با باطری شارژ شده نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید کابل‌های جامپر را در فروشگاه های قطعات خودرو، در ایستگاه‌های گاز یا در هر جایی که می‌توانید لوازم جانبی اتومبیل بخرید، پیدا کنید.

مرحله ۲: پارک کردن دو ماشین کنار هم

ماشینی که نیاز به کابل باطری به باطری دارد، در کنار خودرویی با باطری کامل قرار داده می شود. اتومبیل ها را به اندازه کافی به هم نزدیک کنید تا کابل‌ها به راحتی از باطری یک خودرو به باطری خودروی دیگر برسند. موتور هر دو ماشین را خاموش کنید و در کاپوت های آن ها را بسته به جایی که باطری‌ها قرار دارند، باز کنید کنید.

مرحله ۳: پیدا کردن ترمینال های قرمز (مثبت)و سیاه (منفی)

ترمینال‌های باطری را پیدا کنید. هر باطری دارای دو ترمینال فلزی است. یکی علامت مثبت (+) و دیگری منفی (-) است. کابل‌های مثبت و منفی نیز در کابل جامپر وجود دارند. قرمز مثبت (+)است و رنگ سیاه منفی (-) است. هرگز کابل قرمز را به ترمینال باطری منفی و یا وسیله نقلیه ای که باطری آن به کل از کار افتاده است متصل نکنید.

مرحله ۴: تعیین صفحه فلزی در ماشین با باطری کم

صفحه ای فلزی را در داخل وسیله نقلیه ای که باطری آن کم است شناسایی کنید. می‌توانید از قاب فلزی وسیله نقلیه استفاده کنید.

مرحله ۵: پایانه مثبت ماشین با باطری کم

در این مرحله از کابل باطری به باطری باید سر مثبت کابل جامپر را به پایانه مثبت (+) وسیله نقلیه ای که باطری آن کم است متصل کنید.

مرحله 6: پایانه مثبت ماشین با باطری کامل

سر مثبت دیگر از کابل جامپر را به پایانه مثبت (+) ماشینی که باطری آن کامل است متصل کنید.

مرحله 7: پایانه منفی ماشین با باطری کامل

سرمنفی از کابل باطری به باطری را به پایانه منفی ماشینی که قرار است به باطری ماشین کم شارژ جریان منتقل کند.

مرحله 8: صفحه فلزی در ماشین با باطری کم

سر منفی دیگر از کابل باطری به باطری را به قسمتی فلزی از وسیله نقلیه با باطری کم متصل کنید. می‌توانید از بدنه موتور و یا سطح فلزی دیگری که از باطری دور باشد استفاده کنید. این آخرین ارتباطی است که باید برقرار کنید.

مرحله ۹: روشن کردن ماشین کم باطری

ماشین با باطری کامل را روشن کنید. یک یا دو دقیقه صبر کنید و سعی کنید ماشین کم باطری را روشن کنید. اگر ماشین شروع شود: بدین طریق عمل کنید:

 • سر منفی از کابل باطری به باطری سیاه را از صفحه فلزی اتومبیلی که به شارژ نیاز دارد بردارید.
 • و سر منفی دیگر از کابل سیاه را که به وسیله نقلیه کمکی، وصل است جدا کنید.
 • سر مثبت در کابل قرمز را از اتومبیل کمکی بردارید.
 • سر مثبت دیگر را که به خودروی کم باطری وصل بود قبلی جدا کنید.

اگر ماشین استارت نخورد چند لحظه صبر کنید و مرحله ۹ را بار دیگر تکرار کنید. توصیه می‌کنیم که پس از کابل باطری به باطری ماشین خود را در اولین فرصت به طور کامل شارژ کنید.

 

 

کابل کمکی باطری 1000

ویژگی های محصول

 • کاربرد :تعمیرگاهی – باطریسازی
 • مدل: کابل کمکی باطری مدل 1000 آمپر
 • قابلیت: استفاده برای اتصال باطری به باطری انواع خودرو سبک و سنگین
 • قدرت عبور جریان: 50-60 آمپر
 • جنس کابل: پلاستیک مقاوم
 • جنس مغزی کابل: مس
 • جنس گیره: فلزی
 • جنس دسته گیره: پلاستیک عایق
 • طول کابل : 200 سانتی متر
 • طول گیره : 20 سانتی متر
 • وزن : 1.500 کیلوگرم
 • گارانتی :یک سال
 • تولید کننده : الکترو صنعت تهران
 • کشور سازنده: ایران
کابل کمکی باطری 1000

کابل کمکی باطری 1500

ویژگی های محصول

 • کاربرد :تعمیرگاهی – باطریسازی
 • مدل: کابل کمکی باطری 1500
 • قابلیت: استفاده برای اتصال باطری به باطری انواع خودرو سبک و سنگین
 • قدرت عبور جریان: 1500 آمپر
 • جنس کابل: پلاستیک مقاوم
 • جنس مغزی کابل : مس
 • جنس گیره: فلزی
 • جنس دسته گیره: پلاستیک عایق
 • طول کابل : 200 سانتی متر
 • طول گیره : 20 سانتی متر
 • وزن : 1.500 کیلوگرم
 • گارانتی :یک سال
 • تولید کننده : الکترو صنعت تهران
 • کشور سازنده: ایران
کابل کمکی باطری 1500

کابل کمکی باطری 2000

ویژگی های محصول

 • کاربرد :تعمیرگاهی – باطریسازی
 • مدل: کابل کمکی باطری 2000
 • قابلیت: استفاده برای اتصال باطری به باطری انواع خودرو سبک و سنگین
 • قدرت عبور جریان: 2000 آمپر
 • جنس کابل: پلاستیک مقاوم
 • جنس مغزی کابل : مس
 • جنس گیره: فلزی
 • جنس دسته گیره: پلاستیک عایق
 • طول کابل : 200 سانتی متر
 • طول گیره : 20 سانتی متر
 • وزن : 1.500 کیلوگرم
 • گارانتی :یک سال
 • تولید کننده : الکترو صنعت تهران
 • کشور سازنده: ایران
کابل کمکی باطری 2000

نتیجه گیری

امیدواریم این راهنما برای نشان دادن کارهایی که باید طی کابل باطری به باطری انجام دهید (و کارهایی که نباید انجام دهید) در هنگام تلاش برای روشن کردن ماشین مفید بوده باشد. اگر به هر دلیلی مطمئن نیستید که می توانید با خیال راحت کابل باطری به باطری را انجام دهید، بهتر است با افراد حرفه ای تماس بگیرید.

 

 

تمامی محصولات تولیدی الکترو صنعت تهران

 1. با افتخار تولید ایران دارای ضمانت و خدمات پس از فروش
 2. مدت ضمانت: یک سال گارانتی از تاریخ خرید
 3. ‫ خدمات پس از فروش: 10 سال پس از تاریخ خرید
 4. جنس بدنه به‌منظور عمر بالای هر چه بیشتر دستگاه از ورق آهن به ضخیم ساخته شده و به لحاظ دوام با رنگ است کوره‌ای رنگ‌آمیزی شده است.

تمامی دستگاه‌های الکترو صنعت تهران توسط مهندسان ایرانی ساخته شده است و از کیفیت ساخت و کارایی بالایی برخوردار هستند.

 

سخنی با مشتریان عزیز

سایت رسمی مجموعه الکترو صنعت تهران با افتخار آماده ارائه خدمات متنوع در زمینه‌های زیر می‌باشد:

 1. ارائه مشاوره کاملاً فنی و تخصصی در خصوص فروش شارژرهای باطری ماشین
 2. ارائه مشاوره کاملاً فنی و تخصصی در خصوص دریافت نمایندگی از الکترو صنعت تهران
 3. فروش محصولات به‌صورت عمده به نمایندگان محترم
 4. فروش محصولات به‌صورت تکی به مشتریان همراه و عزیز مجموعه
 5. ارسال تمامی محصولات به‌تمامی نقاط کشور عزیزمان

 

اشتراک گذاری