شارژر استارتر

مسائل و مشکلات مرتبط با سیستم استارت خودرو از آن چیزی که تصور می‌کنید. بیشتر است، اما رانندگان در بیشتر مواقع آن‌ها را با دیگر مشکلات ماشین خود، اشتباه می‌گیرند. برخی اوقات ممکن است خودرو شما قادر به حرکت نباشد؛ اما شما از علت این موضوع آگاه نباشید. امکان دارد فکر کنید که بنزین شما تمام شده است، اما در حقیقت مشکل مرتبط به باتری خودرو است که با شارژ باتری و استارتر خودرو قابل‌حل خواهد بود. خالی‌شدن باتری خودرو ممکن است موجب کار عدم کارایی استارت خودرو شود که نتیجه‌ای جز روشن‌نشدن خودروتان نخواهد داشت. تنها راه‌حل شما، برای شارژشدن باتری و روشن‌شدن ماشین، استفاده از یک شارژر باتری و استارتر خودرو است.

دستگاه شارژر استارتر خودرو یا کمک باتری دائمی خودرو دستگاهی کاملاً الکترونیکی و اتوماتیک است که توانایی روشن‌کردن خودرو را در زمان‌های موردنیاز دارد از جمله زمانی که باتری ماشین آن ضعیف است.

لطفاً در نظر داشته باشید که می‌بایست در ابتدا نوع جامد استارتر موردنیاز خود را مشخص نمایید و سپس در مورد ویژگی‌های موردنظر خود فکر کنید و همچنین دقت نمایید که تمام مدل‌ها با یکدیگر یکسان نیستند و نوع انتخاب شما، می‌تواند تأثیر خاصی در میزان کمک به سما در موقعیت‌های خاصی که قرار دارید داشته باشد.

در این مقاله به بررسی کامل شارژر استارتر خودرو، مشخصات، ویژگی‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها و همچنین انواع شارژرهای استارتر خودرو شرکت الکترو صنعت تهران می‌پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار مفیدی دراین‌خصوص کسب کنید.

استارتر خودرو چیست؟

چه زمانی به جامپ استارتر خودرو نیاز داریم؟

شارژر استارتر خودرو دستگاهی است که در زمان‌های ضروری که باطری خودرو شما خالی شده است و نمی‌توانید از روش‌های دیگری مانند باتری به باتری کردن، هل‌دادن، عدم وجود خودروی امدادی و یا عدم وجود کابل باتری به باتری و…استفاده کنید به باتری شما متصل شده و درآن‌واحد خودروی شما را روشن کند. این دستگاه همچنین بر تأمین جریان استارت ماشین شما که برق 12 ولتی احتیاج دارد؛ مانند یک شارژر عمل می‌کند و برای موارد دیگر شما هم برق در اختیارتان قرار خواهد داد.

علاوه بر این، چند مزیت دیگر برای جامپ استارترها موجود است. آنها به شما این امکان را می‌دهند که فوراً به جاده بروید و در خیلی از مواقع، می‌توانید از آن برای تأمین دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده کنید. به طور مثال، در صورتی نیاز و در شرایط فورس ماژور می‌توانید، حتی برای شارژ مجدد موبایل خودتان استفاده کنید. از جنبه دیگر، بیشتر مبدل‌های خودرو طوری ساخته نشده‌اند که بتوانند باطری ماشین را به‌صورت کامل از صفر شارژ کنند.

نام‌های دیگر جامپ استارتر ماشین

گفتنی است که در بازار به شارژ استارتر خودرو یا جامپ استارتر خودرو (Car Jump Starter) اسامی متفاوتی اطلاق می‌شود که همگی اشاره به همین دستگاه دارند:

 • جامپ استارتر ماشین
 • استارتر ماشین
 • پاوربانک استارتر
 • باتری کمکی استارتر
 • باتری یدکی استارتر
 • باتری یدکی راه‌انداز
 • استارتر امدادی

جامپ استارتر و شارژر خودرو چگونه کار می‌کند؟

بعد از پاسخ به این سؤال که استارتر خودرو چیست، شما را با نحوه کارکردن با استارتر و شارژر خودرو آشنا خواهیم کرد که کاری بسیار راحت است. در ابتدا شما توسط آداپتور، دستگاه را شارژ می‌کنید، سپس هنگامی که باتری ماشین شما خالی شده کابل‌های دستگاه را به باتری وصل کرده و آن را روشن می‌کنید، بعد از چند ثانیه با یک استارت موتور ماشین شما روشن خواهد شد.

جامپ استارتر دقیقاً آنچه را که به نظر می‌رسد انجام می‌دهد: به ماشین شما جهش می‌دهد و اجازه می‌دهد تا ماشین روشن شود. این دستگاه یک شارژر سیار و بسیار قوی جهت باتری انواع خودرو (استارتر) و سایر لوازم الکتریکی از قبیل تلفن همراه، لپ‌تاپ، تبلت و … است.

مهم است که چند تصور غلط رایج را پاک کنید. جامپ استارتر، باتری ماشین را شارژ نمی‌کند. در عوض، به‌اندازه کافی به باتری ضربه می‌زند تا خودرو را روشن کند، باید دوباره ماشین خود را روشن کنید تا دوباره از آن نیرو بگیرد.

 

مراحل اجرای استفاده از استارتر باطری خودرو

شارژر باطری و استارتر خودرو با یک سر قرمز و مشکی عرضه می‌شوند. نحوه استفاده از آن‌ها بدین شرح است.

 • ماشین را خاموش کنید. سوئیچ را بیرون بیاورید.
 • کابل مثبت قرمز را به ترمینال مثبت باطری وصل کنید.
 • کابل منفی سیاه را به بلوک موتور یا یک قطعه فلزی غیر رسانا در خودرو خود وصل کنید.
 • هنگامی که گیره‌های کابل شما در جای مناسب قرار گرفتند، می‌توانید استارتر قابل‌حمل خود را روشن کنید. در این مرحله نیز از روشن‌کردن خودرو خودداری کنید.
 • پس از گذشت چند دقیقه و اجازه‌دادن به استارت جریان برق از دستگاه را به باطری ماشین شما، می‌توانید موتور را روشن کنید.

کاربردهای جامپ استارتر چیست؟

 • شما با داشتن این وسیله می‌توانید هروقت که شارژ باتری خودروتان تمام شد به‌وسیله دو کابلی که دارد آن را به باتری وصل کنید و بعد از چند ثانیه اتومبیل را روشن نمایید.
 • با خرید جامپ استارترها دیگر نیاز به پاوربانک را نخواهید داشت. زیرا این وسیله یک نوع پاوربانک بسیار قوی برای شارژکردن تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ است.
 • در برخی از مدل‌های این دستگاه دیگر نیاز به پمپ باد نخواهید بود؛ زیرا برخی از این دستگاه‌ها داری پمپ باد است که می‌توانید برای تنظیم باد لاستیک‌های خودرو خود از آن استفاده نمایید.
 • کارکردن آسان و راحت آن یکی دیگر از مزیت‌های خوب این دستگاه است.
 • برای حمل این دستگاه شما می‌توانید آن را به‌راحتی حمل نمایید.
 • در مدل‌های دیگر این جامپ استارترها یک نوع اینورترها وجود دارد. یعنی شما هر زمان نیاز به برق شهری داشته باشید می‌توانید از آن استفاده نمایید.

شارژر استارتر خودرو چه وظیفه‌ای را بر عهده دارد؟

استارتر قابل‌حمل، یک بسته باتری قدرتمند بوده که به طور خاص برای تقویت باتری تخلیه شده وسیله نقلیه بدون کمک ماشین یا منبع برق دیگر طراحی شده است. برق مستقیماً از استارتر گرفته می‌شود. با استفاده از مجموعه‌ای از کابل‌های تقویت‌کننده مخصوص شارژر باطری و استارتر خودرو به باتری تخلیه شده منتقل می‌شود.

در سال‌های اخیر، باتری تخلیه شده ماشین باید با کمک یک ماشین دیگر و یک جفت کابل تقویت‌کننده تقویت می‌شود. یک وسیله نقلیه با باتری شارژ شده، برق را از طریق کابل‌ها به‌وسیله نقلیه با باتری تخلیه شده منتقل می‌کند.

این روش اگر چه مؤثر بود، اما دو ایراد بر آن وارد است. نه‌تنها به ماشین دیگری نیاز دارد، بلکه به مجموعه‌ای از کابل‌های تقویت‌کننده نیز نیاز دارد که خیلی کاربردی یا آسان برای استفاده نیستند. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی عمده در کارکرد باتری‌ها، باتری تخلیه‌ شده خودرو را می‌توان با یک باتری لیتیومی قابل‌حمل قدرتمند (استارتر) بدون کمک خودروی دیگری شارژ کرد. شارژر باطری و استارتر خودرو شبیه پاوربانک‌هایی هستند که معمولاً برای شارژ تلفن هوشمند یا تبلت از آن‌ها استفاده می‌کنید.

با این تفاوت که دارای یک خروجی 12 ولتی است که کابل‌های تقویت‌کننده ویژه به آن وصل می‌شوند. این دستگاه‌ها از نظر اندازه، فناوری (لیتیوم یا سرب)، ظرفیت باتری و قدرت میل‌لنگ متفاوت هستند. بهترین استارترها دارای باتری‌های لیتیوم یونی با ظرفیت بالا و آمپر قوی هستند. اکثر آن‌ها با همان ویژگی‌های یک باتری قابل‌حمل مانند خروجی USB، چراغ‌قوه و غیره عرضه می‌شوند.

 

نحوه عملکرد شارژر استارتر خودرو

نحوه کارکردن با جامپ استارترهای خودرو بسیار راحت و آسان است. قبل از استفاده دستگاه چک کنید که دستگاه شارژ دارد یا خیر، در صورت نداشتن آن را با آداپتور شارژ کنید. وقتی که دستگاه شارژ شد به‌وسیله‌ای دو کابلی که همراه جامپ استارتر خودرو وجود دارد آن را به باطری خودرو وصل کنید و بعد از چند ثانیه با یک استارت ماشین شما روشن خواهد شد. بعد از روشن‌شدن خودرو بست‌ها را به ترتیب از باتری جدا کنید. اول بست مشکی از منفی و بعد بست قرمز یا مثبت را از باتری خودرو خارج کنید.

در چه زمانی باید از دستگاه شارژر استارتر استفاده کنیم:

برای استفاده از این دستگاه باید به این موضوع دقت شود که حتماً باید باتری خودرو سالم بود و قادر به شارژ مجدد و یا قدرت ذخیره برق برای استارت خودرو را داشته باشد که این عمل از طریق دستگاه تست باتری انجام می‌شود و صحت سلامتان کاملاً مشخص می‌شود.

نکته دیگر استفاده از دستگاه مناسب می‌باشد، برای مثال دستگاه کلاس 2000 برای خودروهای شاسی‌بلند جوابگو نیست و برای این مدل از خودروها کلاس 3000 است و برای خودروهای سنگین کلاس 5000 باید خریداری شود.

استفاده از این دستگاه‌ها نیز برای زمانی است که خودرو روشن نمی‌شود و تعمیرکار تشخیص داد مشکل از باطری خودرو است که ابتدا از طریق دستگاه و قسمت استارتر آن استفاده شود تا خودرو روشن شود، این نکته را باید متذکر شوم که اگر خودرو خاموش شود؛ چون باتری کاملاً شارژ نشده مجدداً باطری قادر به برق‌رسانی و روشن‌کردن خودرو نیست و برای این موضوع باید باتری را شارژ کامل کرد تا مشکلی از بابت خاموش‌شدن و روشن‌نشدن مجدداً نداشته باشیم.

 

دلایل روشن‌نشدن و استارت نخوردن خودرو چیست؟

هر یک از این اجزای خودرو دارای چندین بخش است که همه با هم کار می‌کنند تا  خودرو شما به کار خود ادامه دهد. باطری ماشین استارت را تغذیه می‌کند. باطری با شارژر باطری و استارتر خودرو قابل‌شارژ خواهد بود. موتور استارتر، دینام شما را راه‌اندازی می‌کند. دینام باتری را شارژ می‌کند.

درحالی‌که رایج‌ترین مشکل در اینجا شارژ باتری است، هر گونه وقفه در این فرایند می‌تواند از روشن‌شدن وسیله نقلیه شما جلوگیری کند. اگر باطری ماشین تمام شود یا به طور ناگهانی تخلیه شود، در کار استارت خلل ایجاد می‌شود؛ بنابراین باید از روشی استفاده کرد که بتواند شوکی ناگهانی به باتری وارد کند تا استارت بخورد.

 

ساختار داخلی جامپ استارتر

از نظر ساختار داخلی می‌توان جامپ استارتر خودرو را در حقیقت یک نوع پاوربانک با ظرفیت بالا دانست که خروجی آن چه از نظر مدارات الکتریکی و الکترونیکی و چه از نظر کابل‌ها و کلمپ‌ها، برای جریان‌های بسیار بالای لحظه استارت خودرو طراحی شده است تا بتوان در مواقع ضروری، موتور خودرو را بدون نیاز به باتری خود ماشین یا باتری دیگر استارت زد.

همچنین در صورت وجود زمان کافی، می‌توان باتری خالی شده ماشین را شارژ نمود، مشروط به اینکه باتری سالم بوده و از قابلیت شارژ برخوردار باشد.

انواع مختلف شارژر باطری و استارتر خودرو و ویژگی‌های آن‌ها

 

در بازار باطری‌های مختلفی عرضه می‌شوند که معمولاً همه آن‌ها قابلیت شارژشدن مجدد را دارند. طول عمر باطری به عامل‌هایی از جمله میزان شارژ باتری بستگی دارد. به همین ترتیب می‌توان از دو نوع مختلف شارژر باتری استفاده نمود.

 

1-   شارژر قطره‌ای

این نوع شارژر نمی‌تواند توقفی در روال شارژ ایجاد کند. در این صورت اگر به شکل مداوم از این شارژر در روند شارژ باتری خود استفاده کنید، احتمال خرابی افزایش پیدا می‌کند. روش‌هایی که از آن برای شارژ باتری استفاده می‌کنید نیز می‌توانند تأثیری در عمر آن داشته باشند. روش‌های دستی و اتوماتیک دو روشی هستند که می‌توان باطری خودرو را با آن شارژ کرد. در روش دستی هنگام شارژکردن مقدار زیادی انرژی با جریان زیاد وارد باتری می‌شود.

شارژشدن باتری تا زمان پر شدن آن و حتی بعد از پر شدن نیز ادامه می‌یابد. به همین دلیل در طول زمان باعث می‌شود که طول عمر باتری کاهش پیدا کند. در شارژر باطری و استارتر خودرو اتوماتیک شارژشدن کاملاً بر عکس روش قبل است. در این روش انرژی به‌صورت پله‌ای به باتری وارد می‌شود. پس از این که روند شارژدهی به باتری به پایان رسید، این عملیات متوقف می‌شود. با این کار دیگر به باتری آسیبی وارد نخواهد شد.

 

2-   شارژر شناور

معمولاً بیشتر افراد از این نوع شارژرها استفاده می‌کنند. این نوع شارژرها با اتمام فرایند انرژی‌رسانی به باتری حتی اگر آن‌ها را جدا نکنید انجام شارژ رسانی را متوقف می‌کنند. با این روش می‌توانید طول عمر باطری را افزایش دهید.

 

راهنمای خرید باطری استارتر امدادی

اگر قصد خرید یک جامپ استارتر خودرو دارید بهتر است به این نکات در هنگام خرید توجه نمائید.

 

 • کابل‌ها

یکی از قسمت‌های مهمی که باید در خرید جامپ استارترهای ماشین به آن دقت کنید، کابل‌های دستگاه است. کابل جامپ استارترها اصولاً هرچه ضخیم‌تر باشند بهتر هستند. همچنین کابل‌های جامپ استارتر باید از مس ساخته شده باشد تا بتواند قدرت زیادی را به باتری تحویل دهد.

 

 • چراغ‌قوه

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب جامپ استارتر داشتن چراغ‌قوه است. با داشتن چراغ‌قوه در مواقع اضطراری ممکن است ماشین شما در جاده در شب خراب شود و هر فردی می‌تواند در موقعیت خطرناکی قرار گیرد. اگر جامپ استارتر شما داری چراغ اضطراری باشد، می‌توانید آن را در نزدیکی ماشین خود قرار دهید تا رانندگان را نسبت به وضعیت خودآگاه نمایید. بعضی از جامپ استارترهای خودرو دارای چراغ‌قوه می‌باشد که می‌توانید از آن درهم موقعیت برای خود استفاده نمایید.

 

 • توان دستگاه

هر دستگاه جامپ استارتر ممکن است توان‌هایشان باهم متفاوت باشد که توان برحسب وات سنجیده خواهد شد. هرچه توان دستگاه زیاد باشد قیمت آن بالا می‌رود همچنین باتری شما با توان بالاتر زودتر شارِژ خواهد شد. هرچه توان باتری بیشتر باشد این مدت‌زمان شارژ کمتر خواهد شد.

 

 • ظرفیت

وضعیت جامپ استارترهای ماشین برحسب آمپر محاسبه می‌شود. همان‌طور که می‌دانید ظرفیت یک باتری معمولی ماشین 60 آمپر که ممکن است، ظرفیت باتری دستگاه 12 آمپر باشد. این اعداد نشانگر این است که تا چه مقدار می‌توانیم از این دستگاه استفاده نماییم. مثلاً لامپ خودرو 1 آمپر و برای شارژکردن گوشی همراه حدوداً 2 آمپر نیاز خواهید داشت.

 

 • حداکثر جریان

برای خرید جامپ استارتر خودرو باید به این نکته توجه کنید که تا چه میزان می‌خواهید از آمپر استفاده نمایید. میزان استفاده آمپر برای یک ماشین معمولی حدوداً 200A آمپر است. همچنین هرچه آمپر جامپ استارتر خودرو بیشتر باشد بهتر است.

 

نکات نگهداری از جامپ استارتر

 • بهتر است زمانی که دیگر از دستگاه استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید تا باتری آن تمام نشود.
 • همیشه برای استفاده باید ابتدا جامپر قرمز یا مثبت و بعد جامپر مشکی یا منفی دستگاه را به باتری متصل کنید و بعد استارت خودرو را بزنید.
 • هیچ‌وقت جامپرهای مثبت و منفی را باهم جابه‌جا نکنید؛ زیرا باعث می‌شود که دستگاه شما آسیب ببیند.
 • بعد از روشن‌شدن دستگاه در فاصله زمانی 20 ثانیه کابل‌ها را از باتری خود جدا کنید، گذشت زمان بیشتر دستگاه را خراب می‌کند.

شارژر استارتر 12 ولت کلاس 3000

ویژگی‌های محصول

 • کاربرد: تعمیرگاهی – باطری‌سازی
 • مدل: شارژر استارتر 12 ولت سواری معمولی کلاس 3000
 • قابلیت: شارژ انواع باطری‌های اسیدی – باطری خشک – باطری اتمی
 • ابعاد: 47*34*20 سانتیمتر
 • وزن: 16.800  کیلوگرم
 • گارانتی: یک سال
 • تولیدکننده: الکترو صنعت تهران

کشور سازنده: ایران

شارژر استارتر 12 ولت کلاس 3000

قابلیت‌های محصول :

 • انجام شارژ باطری به دو روش آهسته و سریع
 • قابلیت استارت برای ماشین‌های سواری آمپر پایین
 • قابلیت کمک استارت برای ماشین‌های سواری دارای باطری‌های آمپر بالا
 • ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​مدار یکسوکننده جریان جهت شارژ انواع باطری 12
 • قابلیت استارت سریع (جامپ استارت) خودروهای 12 ولت

شارژر استارتر 12 – 24 ولت کلاس 5000

ویژگی‌های محصول

 • کاربرد: تعمیرگاهی – باطری‌سازی
 • مدل: شارژر استارتر 12-24 ولت کلاس 5000
 • قابلیت: قابلیت: شارژ انواع باطری‌های اسیدی – باطری خشک – باطری اتمی
 • ابعاد: 58*34*36 سانتیمتر
 • وزن: 30.500  کیلوگرم
 • گارانتی: یک سال
 • تولیدکننده: الکترو صنعت تهران

کشور سازنده: ایران

شارژر استارتر 12 – 24 ولت کلاس 5000

قابلیت‌های محصول :

 • قابلیت شارژ باطری 12 و 24 ولت
 • انجام شارژ باطری به دو روش آهسته و سریع
 • قابلیت استارت ماشین‌های سبک
 • قابلیت استارت و کمک استارت برای ماشین‌های سنگین
 • قابلیت استارت و کمک استارت برای لنج‌های باری

شارژر استارتر 12 و 24 ولت کلاس 6000

ویژگی‌های محصول

 • کاربرد: تعمیرگاهی – باطری‌سازی
 • مدل: شارژر استارتر 12-24 ولت کلاس 6000
 • قابلیت: قابلیت: شارژ انواع باطری‌های اسیدی – باطری خشک – باطری اتمی
 • ابعاد: 66*35*27 سانتیمتر
 • وزن: 35.500  کیلوگرم
 • گارانتی: یک سال
 • تولیدکننده: الکترو صنعت تهران
 • کشور سازنده: ایران
شارژر استارتر 12 و 24 ولت کلاس 6000

قابلیت‌های محصول :

 • قابلیت شارژ باطری 12 و 24 ولت
 • انجام شارژ باطری به دو روش آهسته و سریع
 • قابلیت استارت ماشین‌های سبک
 • قابلیت استارت و کمک استارت برای ماشین‌های سنگین
 • قابلیت استارت و کمک استارت برای لنج‌های باری

فروشگاه اینترنتی الکترو صنعت تهران

این فروشگاه تمامی اقلام مرتبط با یک مجموعه باسابقه باطری‌سازی را باقیمت و کیفیت مناسب در اختیار مشتریان و همراهان و همکاران خود قرار می‌دهد.

اقلام خریداری‌شده از فروشگاه اینترنتی الکترو صنعت تهران دارای تضمین کیفیت است.

در صورت نیاز خریداران می‌توانند به‌صورت حضوری خرید خود را انجام دهند.

در صورت خرید از طریق سایت فروشگاه اقلام درخواستی از طریق باربری و یا تیپاکس ارسال می‌شود.

سؤالات متداول

استارتر برقی چیست؟

استارتر برقی همان استارتر و شارژر ماشین است که با برق شهری توسط آداپتور شارژ شده و برای مصارفی مانند باتری ماشین و دیگر مصارفی مثل شارژ گوشی و لب تاپ استفاده می‌شود.

 

آیا از استارتر برقی می‌توان برای شارژ باتری استفاده کرد؟

کار استارتر برقی شارژ باتری خودرو نیست برای این کار باید از شارژر باتری خودرو استفاده کنید. کار استارتر برقی تأمین جریان لازم برای استارت است.

جمع‌بندی و  نکاتی برای خرید شارژر و استارتر باطری

با استفاده از شارژرهای خودرو می‌توانید در هر زمان و مکان از این امکان استفاده کنید یا بدون نیاز به خرید باتری مجدد آن را شارژ کنید. نکات ایمنی وجود دارد که هنگام کار با شارژر باطری و استارتر خودرو حتماً باید رعایت کنید. وقتی که باطری در حال شارژ است باید آن را از ماشین جدا کنید. بااین‌حال می‌توانید برای جلوگیری از خطر احتمالی، یک دستمال مرطوب را روی پیچ‌های در باطری قرار دهید.

اگر این نکات مهم را در نظر بگیرید با خیال راحت می‌توانید باطری خودرو خود را شارژ کنید. در یک نگاه کلی، می‌دانید زمانی باید از استارترها استفاده کنید که در موقعیت ضروری باتری خودرو شما خالی شده باشد و شما راهی برای تعویض باتری ندارید. این شارژرها ظرفیت محدودی دارند و باید در سریع‌ترین زمان ممکن باتری خودرو خود را تعویض کنید. قیمت این دستگاه‌ها نیز بر اساس ظرفیت انرژی آن‌ها و جریان حداکثری شارژر باطری و استارتر خودرو است که می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

سخنی با مشتریان عزیز

سایت رسمی مجموعه الکترو صنعت تهران با افتخار آماده ارائه خدمات متنوع در زمینه‌های زیر می‌باشد:

 1. ارائه مشاوره کاملاً فنی و تخصصی در خصوص فروش شارژرهای باطری ماشین
 2. ارائه مشاوره کاملاً فنی و تخصصی در خصوص دریافت نمایندگی از الکترو صنعت تهران
 3. فروش محصولات به‌صورت عمده به نمایندگان محترم
 4. فروش محصولات به‌صورت تکی به مشتریان همراه و عزیز مجموعه
 5. ارسال تمامی محصولات به‌تمامی نقاط کشور عزیزمان
اشتراک گذاری